Herní počítače LEVEL 5 - DO 50000 Kč

Level 5 je třída, kde 4K přestává být kompromis a stává se běžným rozlišením pro hraní. Sestava s GeForce RTX 5070 Ti 16GB za 43 900 Kč dala v mém měření v Kingdom Come: Deliverance II 170 FPS ve FullHD a 156 FPS ve 4K, obojí na Low bez upscalingu. Na Ultra to bylo 132 a 100 FPS. V Cyberpunku 2077 na Ultra s ray tracingem, DLSS a čtyřnásobnou frame generation drží 437 FPS ve FullHD a 209 FPS ve 4K. Ceny v této třídě jdou od 43 900 do 47 900 Kč a všechny sestavy stojí na platformě AM5 s pamětmi DDR5.

Řazení produktů

3 položek celkem

Výpis produktů

Herní PC RTX 5060 Ti 16GB + Ryzen 5 9600X + Montech X3 White - BestComp
od 33 801,65 Kč bez DPH
od 40 900 Kč

AMD Ryzen 5 9600X, AM5, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 16GB, 16GB DDR5, 1TB M2, A620M, WIN11 Pro

Kód: 485/X4
Herní PC RTX 5070 12GB + Ryzen 5 9600X + Montech X3 Black BestComp 3
od 33 801,65 Kč bez DPH
od 40 900 Kč

AMD Ryzen 5 9600X, AM5, NVIDIA RTX 5070 12GB, 16GB DDR5, 1TB M2, A620M, WIN11 Pro.

Kód: 527/X3
Herní PC RX 9070 XT 16GB + Ryzen 5 9600X + Montech X3 Black - BestComp
Tip
od 34 628,10 Kč bez DPH
od 41 900 Kč

AMD Ryzen 5 9600X, AM5, AMD RADEON RX 9070 XT 16GB, 16GB DDR5, 1TB M2, A620M, WIN11 Pro

Kód: 524/X3

Ovládací prvky výpisu

3 položek celkem
Výkonný herní počítač s velkou grafickou kartou v prosklené skříni v dílně BestComp v Plzni

Sestavy Levelu 5 skládám na platformě AM5 a proměřuju ve FullHD i ve 4K. Ke každému číslu níž existuje video.

Tři sestavy do 50 000 Kč

Všechny stroje v Levelu 5 stojí na aktuální platformě AM5 s pamětmi DDR5 a mají grafiku s 16 GB paměti. To jsou dvě věci, které rozhodují o tom, jak dlouho ti počítač vydrží.

Sestava Grafika Komu se hodí
RTX 5070 Ti a Ryzen 5 7600 GeForce RTX 5070 Ti 16GB Nejlepší poměr výkonu k ceně pro 4K v celé třídě
RTX 5070 Ti a Ryzen 5 9600X GeForce RTX 5070 Ti 16GB Stejná grafika s novějším procesorem Zen 5 pro e-sport
RTX 5060 Ti a Ryzen 7 9700X GeForce RTX 5060 Ti 16GB Osm jader, 32 GB paměti, vodní chlazení a kompaktní skříň

Třetí sestava jde jinou cestou než zbylé dvě. Místo nejsilnější grafiky sází na osmijádrový procesor, dvojnásobnou operační paměť, vodní chlazení a jednu z nejmenších herních skříní na trhu. Hodí se, když vedle hraní stříháš video nebo streamuješ, případně když řešíš, kam počítač postavíš.

Naměřená FPS ve FullHD i ve 4K

Následující čísla jsem naměřil na sestavě s GeForce RTX 5070 Ti 16GB a Ryzenem 5 7600. Ke každému existuje video a klikem na hodnotu si přehraješ přesně ten okamžik testu.

⚔️Kingdom Come: Deliverance II

Klikni na FPS pro spuštění konkrétního videa
FullHD: FPS 4K: FPS
Low 170 156
Ultra 132 100
Experimental 115 84

🌆Cyberpunk 2077

Klikni na FPS pro spuštění konkrétního videa
FullHD: FPS 4K: FPS
Low (DLSS a FG) 248 239
Low (DLSS a FG 4x) 721 363
Ultra RT (DLSS a FG) 215 122
Ultra RT (DLSS a FG 4x) 437 209

🏆Fortnite

Klikni na FPS pro spuštění konkrétního videa
FullHD: FPS 4K: FPS
Performance 386 344
Epic (DLSS) 206 171

🐉Monster Hunter Wilds

Klikni na FPS pro spuštění konkrétního videa
FullHD: FPS 4K: FPS
Low (DLSS a FG) 216 161
Ultra RT (DLSS a FG) 176 99

Měřeno v mé dílně v Plzni ve FullHD (1920 × 1080) a ve 4K (3840 × 2160). U Kingdom Come: Deliverance II běžely obě rozlišení nativně bez upscalingu.

Jak se v této třídě reálně hraje ve 4K

Ve 4K umí hrát i levnější sestavy, ale s podmínkami. Level 5 je první třída, kde ty podmínky z velké části odpadají.

Kingdom Come: Deliverance II ve 4K nativně, bez jakéhokoli upscaleru: 156 FPS na Low a 100 FPS na Ultra. To je stav, kdy nemusíš zapínat DLSS a přesto hraješ plynule na velkém panelu. O třídu níž je nativní 4K u téhle hry mimo hru.

Cyberpunk 2077 na Ultra s ray tracingem ve 4K: 122 FPS s frame generation a 209 FPS se čtyřnásobnou. Ray tracing na nejvyšší detaily ve čtyřech kách je věc, která ještě před dvěma generacemi patřila výhradně do nejdražší třídy.

Fortnite ve 4K na Performance: 344 FPS. Kompetitivní hraní ve 4K bez ztráty plynulosti.

Kde i tady narazíš: Monster Hunter Wilds na Ultra s ray tracingem dá ve 4K 99 FPS a Kingdom Come na experimentálních detailech 84 FPS. Pořád plynulé, ale už ne s rezervou. Kdo chce ve 4K úplně bez kompromisu, potřebuje Level 6.

Level 4, 5, nebo rovnou 6?

Rozdíl mezi sousedními třídami je v tomhle pásmu menší než níž. Deset tisíc navíc už neznamená dvojnásobný výkon, ale ubývání kompromisů.

Level 4 do 40 000 Kč

Grafiky RTX 5070 a Radeon RX 9070 XT. QHD na vysoké detaily bez váhání, 4K se zapnutým upscalerem. Sáhni po něm, když hraješ na monitoru 2560 × 1440 a 4K neřešíš. Přehled najdeš v Levelu 4.

Level 5 do 50 000 Kč

RTX 5070 Ti a silné procesory na AM5. QHD bez jakéhokoli kompromisu a 4K, které v běžných hrách nepotřebuje upscaler. Nejrozumnější volba, když máš nebo plánuješ 4K panel a nechceš jít do extrémů.

Level 6 High-end

RTX 5080, RTX 5090 a procesory řady X3D. 4K na Ultra s ray tracingem nativně, bez ohledu na titul. Má smysl, když chceš mít klid na pět let nebo hraješ na 240Hz panelu ve 4K. Podívej se do Levelu 6.

Proč jsou všechny sestavy na AM5

V téhle cenové třídě už nedává smysl stavět na starší platformě AM4. Rozdíl se neprojeví v graficky náročných hrách, ale u titulů závislých na procesoru je zásadní — v mém měření dala stejná grafika s procesorem na AM5 a pamětmi DDR5 o desítky procent víc snímků než na AM4 s DDR4.

Druhý důvod je životnost. AM5 je aktuální platforma, kterou AMD dál vyvíjí, takže za pár let půjde vyměnit jen procesor bez výměny základní desky a pamětí. AM4 se už nevyvíjí.

Proč herní PC do 50 000 Kč ode mě

U padesátitisícové sestavy si zákazník zaslouží vědět, co dostane, ne co mu někdo slíbí. Proto tady u každého FPS čísla najdeš video s časovou značkou — včetně měření ve 4K, které v téhle cenové třídě konkurence neuvádí, protože čísla nejsou vždycky lichotivá.

Portrétní fotografie Lukáše Blechy, zakladatele a IT architekta BestComp

Lukáš Blecha, IT architekt s více než třicetiletou praxí. V téhle třídě už nejde o to sehnat nejsilnější kartu, ale o to poskládat komponenty tak, aby se navzájem nedusily — špatně zvolený procesor umí sebrat sestavě za pětačtyřicet tisíc desítky snímků. Každou sestavu navrhuju, skládám, ladím v BIOSu a proměřuju ve hrách osobně. Víc o mně na stránce O nás.

  • 🛡️ 36 měsíců zárukaNa herní počítače standardně, ne jen zákonné dva roky.
  • 📺 Naměřeno i ve 4KČísla pro FullHD i 3840 × 2160 s videem.
  • 🔧 Zátěžový test před expedicíKaždý stroj protáhnu zátěží, aby fungoval na sto procent.
  • ⚙️ Vyladěný BIOSEXPO profil, ReBAR a Above 4G aktivní od začátku.

Sestavy skládám a testuju v dílně v Plzni, osobní odběr je možný na výdejně na adrese V Hájku 790/63. Dopravu po celé České republice máš u herních počítačů zdarma, a to na výdejní místo PPL i kurýrem na adresu.

Časté dotazy

Co dostanu za herní počítač do 50 000 Kč?

Grafiku GeForce RTX 5070 Ti nebo RTX 5060 Ti s 16 GB paměti, procesor na aktuální platformě AM5 s pamětmi DDR5 a NVMe SSD o kapacitě 1 TB. V mém měření dala sestava s RTX 5070 Ti za 43 900 Kč v Kingdom Come: Deliverance II 170 FPS ve FullHD a 156 FPS ve 4K, obojí nativně bez upscalingu.

Zvládne počítač za 45 000 Kč hraní ve 4K?

Ano, a u řady her i bez upscaleru. Kingdom Come: Deliverance II běželo ve 4K nativně na 156 FPS na Low a 100 FPS na Ultra. Fortnite na Performance dal ve 4K 344 FPS. U nejnáročnějších titulů s ray tracingem je potřeba zapnout DLSS a frame generation — Cyberpunk 2077 na Ultra s ray tracingem tak ve 4K drží 122 až 209 FPS podle nastavení generace snímků.

Kolik FPS dá RTX 5070 Ti s Ryzenem 5 7600?

Ve FullHD jsem naměřil 386 FPS ve Fortnite na Performance, 170 FPS v Kingdom Come: Deliverance II na Low a 132 FPS na Ultra. V Cyberpunku 2077 na Ultra s ray tracingem, DLSS a frame generation to bylo 215 FPS, se čtyřnásobnou generací snímků 437 FPS. V Monster Hunter Wilds na Ultra s ray tracingem 176 FPS.

Jaký je rozdíl mezi Levelem 4 a Levelem 5?

Level 4 do 40 000 Kč staví na grafikách RTX 5070 a Radeon RX 9070 XT a je stavěný na QHD, tedy 2560 × 1440. Level 5 do 50 000 Kč přidává RTX 5070 Ti, se kterou začíná 4K bez nutnosti zapínat upscaler v běžných hrách. Když hraješ na monitoru 2560 × 1440 a 4K neplánuješ, Level 4 ti bohatě stačí.

Vyplatí se místo Levelu 5 rovnou high-end?

Jen v konkrétních případech. Level 6 s GeForce RTX 5080 nebo RTX 5090 má smysl, když chceš hrát ve 4K na Ultra s ray tracingem úplně bez upscaleru, hraješ na 4K panelu s vysokou obnovovací frekvencí, nebo chceš mít klid na pět let. Pro běžné hraní ve 4K stačí Level 5 a rozdíl v ceně je řádový.

Proč jsou všechny sestavy na platformě AM5?

Protože v této cenové třídě už nedává smysl stavět na starší AM4. U her závislých na procesoru dá stejná grafika na AM5 s pamětmi DDR5 o desítky procent víc snímků než na AM4 s DDR4. Druhý důvod je životnost — AM5 se dál vyvíjí, takže za pár let půjde vyměnit jen procesor bez výměny desky a pamětí.

Je lepší silnější grafika, nebo silnější procesor?

Záleží na tom, co hraješ. U graficky náročných single-player her rozhoduje grafická karta, takže sáhni po RTX 5070 Ti. U her náročných na procesor, tedy Counter-Strike 2, simulací nebo strategií, a při streamování vedle hraní se vyplatí osmijádrový Ryzen 7 9700X s 32 GB paměti, i když je grafika o třídu nižší.

Stačí 16 GB operační paměti?

Na hraní ano. Sestavy s RTX 5070 Ti mají v základu 16 GB DDR5 a rozšíření na 32 GB si můžeš navolit v konfigurátoru. Připlatit se vyplatí, když vedle hry běží stream, střih videa nebo pracovní aplikace. Sestava s Ryzenem 7 9700X má 32 GB v základu.

Potřebuju k tomu vodní chlazení?

Nutné to není, kvalitní věžový vzduchový chladič v této třídě stačí. Vodní chlazení dává smysl u kompaktních skříní, kde není místo pro vysokou věž, a když ti záleží na tichém chodu při dlouhé zátěži. Sestava s Ryzenem 7 9700X ho má v základu, u ostatních si ho můžeš navolit v konfigurátoru.

Jak dlouho mi takový počítač vydrží?

Na hraní ve FullHD a QHD běžně pět let a víc, ve 4K počítej se čtyřmi až pěti lety, než začneš u nejnovějších her sahat po upscaleru nebo nižších detailech. Šestnáct gigabajtů grafické paměti je právě ta věc, která životnost prodlužuje nejvíc. Na platformě AM5 navíc půjde za pár let vyměnit jen procesor.

Jaký monitor k počítači za 45 tisíc?

Tahle třída si zaslouží víc než FullHD. Pro vyvážený kompromis mezi ostrostí a snímkovou frekvencí doporučuju QHD monitory s rozlišením 2560 × 1440. Když chceš využít naměřená 4K čísla, sáhni po 4K monitorech. Pro kompetitivní hraní jsou tu e-sport monitory od 240 Hz.

Jakou záruku dostanu?

Na herní počítače dávám prodlouženou záruku 36 měsíců, tedy o rok víc, než ukládá zákon. Všechny sestavy v této třídě jsou postavené výhradně z nových komponent. Záruka platí bez ohledu na způsob platby, tedy i při nákupu na splátky.

Dá se počítač koupit na splátky?

Ano. Rozložená platba Essox rozdělí nákup na dvě až čtyři platby bez jakéhokoli navýšení, pro delší splátkový kalendář jsou tu klasické splátky Essox nebo Home Credit. U částky kolem pětačtyřiceti tisíc to bývá nejčastější volba. Podmínky najdeš na stránce Nákup na splátky.

Můžu si počítač vyzvednout osobně v Plzni?

Ano, osobní odběr je zdarma na výdejně na adrese V Hájku 790/63, 312 00 Plzeň. Po předchozí domluvě si můžeš přijet ještě týž den, a to i do večerních hodin. Domluvit se dá telefonicky nebo na WhatsAppu na čísle +420 602 443 351. Při převzetí si počítač spolu projdeme.

Váháš mezi třemi sestavami?

Napiš mi, co hraješ a na jakém monitoru budeš hrát. Doporučím ti konkrétní stroj z téhle třídy a pošlu video, kde si ověříš, jak na něm ta hra reálně běží — ve FullHD i ve 4K.

Poradit s výběrem

Mohlo by se ti hodit

Ikona odborníka v obleku s odznakem, symbol 30 let praxe se stavbou počítačů
Profesionalita
30 let v oboru
Ikona ruky držící bublinu s otazníkem, symbol poradenství sedm dní v týdnu
Poradím s výběrem
Po-Ne, kdykoliv
Ikona medaile se zaškrtnutím, symbol tříleté záruky na herní počítače
Záruka 36 měsíců
Na každé herní PC
Ikona monitoru s nápisem FPS a sloupcovým grafem, symbol vlastního měření snímků ve hrách
FPS testy
Hry měřím osobně
×

Splátková kalkulačka ESSOX